سلام دوستان عزیز

تو این پست قصد دارم چند سطر درمورد خودم بنویسم و کمی هم درددل کنم و در کنارش اهداف و برنامه های خودم رو شرح بدم.

من سعید حیدری هستم، فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه صنعتی همدان. از علاقه مندان دنیای گنو/لینوکس هستم و دو سه سالی میشه که با اوبونتو کار می کنم. علاقه ی فراوانی به برنامه های متن باز دارم و سعی می کنم تا جای ممکن از نرم افزارهای متن باز استفاده کنم.

اول اینو بگم که علاقه اصلی من حقوق و تاریخ اساطیر و ادبیات هست ولی دست سرنوشت من رو به سمت این رشته کشوند. هرچند که دو سال اول دانشگاه ناامیدانه زندگی می کردم ولی آروم آروم به خودم اومدم و تصمیم گرفتم تو این رشته پیش برم. البته تاثیر بعضی اساتیدم و درس های چالش برانگیزی مثل امنیت شبکه و در کنار اون بلاکچین انرژی من رو چند برابر کرد.

به هر حال من آروم آروم شروع کردم به پیدا کردن راه خودم و تو این راه چیزهای زیادی رو تجربه کردم از برنامه نویسی c گرفته تا پایتون. از نوشتن برنامه های دسکتاپ تا آموزش و بازاریابی روباتیک، از بلاکچین تا اینترنت اشیا تا بالاخره بهش رسیدم! به چیزی که ادامه ی مسیر رو برام ساده تر کرد برنامه نویسی وب.

برنامه نویسی وب رو مدیون یکی از دوستان هستم که ازم خواست براش یه قالب وردپرس بنویسم و منم که به عنوان یه چالش پذیرفتم. قبلا دو سه باری سعی کرده بودم طراحی سایت انجام بدم ولی هرچقدر بیشتر Html Css کار می کردم کمتر جرات کدزنی و انجام پرژه رو داشتم. انگار نیاز به یه تلنگر نیاز داشتم و این پروژه ی دوستانه می تونست شروع خوبی باشه و کمک کنه به ترسم غلبه کنم و خب همین طور هم شد.

کاری که تو چند ماه نتونسته بودم رو تو سه روز انجام دادم. یه قالب با Html Css نوشتم و وردپرس رو مقدماتی یاد گرفتم. بعد از اون شروع کردم به نوشتن قالب و تو یه هفته قالب رو تحویل دادم. این قضیه روحیه خوبی بهم داد. آروم آروم رفتم سمت PHP و بعدش لاراول که تا الآن هم لاراول کار می کنم.

در کنار همه ی این ها من با استارت آپ ها آسنا شدم و خیلی چیزا درموردشون یاد گرفتم. چند تا استارت آپ موفق مثل همدان روبو یا آریوا رو داشتم و چندتایی هم مثل باشگاه یاب یا سایرو شکست خوردن ولی همین ها باعث آشنایی من با دو نفر شد که الآن به عنوان تیم اوین تک دور هم جمع شدیم و داریم با هم کار می کنیم. در حقیقت مثل یه خانواده شدیم. من خیلی به این تیم اعتقاد و اعتماد دارم.

تو این یک سال من بلاکچین رو به صورت تخصصی ادامه دادم و در مبحث ادغام اون با اینترنت اشیا مطالعاتی رو داشتم. سعی می کنم تو مطالب بعدی مطالعاتم رو به زبان ساده بنویسم. همچنین تو زمینه ی گنو/لینوکس، بلاکچین، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، طراحی و برنامه نویسی وب و اندروید فعالیت داشتم ولی به این نتیجه رسیدم که بهتره فقط تو یه زمینه ی تخصصی کار کنم. این طوری بهتر و سریعتر می تونم پیشرفت کنم. برای همین حوزه ی بک اند رو انتخاب کردم و هر روز تو این زمینه مطالعه می کنم. لاراول رو به عنوان تخصص اصلیم انتخاب کردم و در کنارش Nodejs رو هم تمرین می کنم. همچنین به nuxtjs که یه فریمورک vuejs هست هم تسلط دارم.

تو این مدت اعتماد به نفس خوبی پیدا کردم و تونستم تو روابط اجتماعی هم پیشرفت خوبی داشته باشم. شبکه سازی و برندینگ خودم رو شروع کردم و با افراد خیلی خوبی هم آشنا شدم که هر کدومشون به اندازه ی یه دنیا اطلاعات مفید دارن و می تونم ازشون یاد بگیرم.

فکر کنم برای امروز کافی باشه. در آخر فقط یه توصیه دارم که امیدوارم از این برادر کوچکترتون بپذیرید: تصمیمتون رو بگیرید و بدون ترس پیش برید، بدون غرور با افراد مختلف ارتباط بگیرید و ازشون یاد بگیرید و از تجربیاتشون استفاده کنید و هیچ وقت ناامید نشید و به خودتون اعتماد داشته باشید. هرچقدر بیشتر شکست بخورید در آینده موفق تر خواهید شد!

دیدگاهتان را بنویسید